Offering you a complete choice of products which include m.s pipe fittings, carbon steel seamless pipe fittings, carbon steel seamless fittings, cs pipe fittings, mild steel split tee and mild steel reducing tee.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | MS |
| Size | 1 INCH TO 24 INCH |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | BLACK & GI |
| Head Code | 7304,7306 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | MS106 |
| Size | 12 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Standard | MS |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | MS |
| Size | 1 INCH TO 24 INCH |
| Material | MS |
| Color | BLACK & GI |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Size | 2" |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Shape | Round |
| Material | CS |
| Thickness | 2 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 505 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Schedule | Sch 20 |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Schedule | Sch 20 |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 420 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | MS |
| Fitting Type | Elbow |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Hydraulic Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Fitting Type | Elbow |
| Material Grade | Grade 5 |
| Model Name/Number | Carbon Steel Non IBR Fitting |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 480 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 inch to 24 inch |
| Material | MS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Short Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Schedule | Sch 40 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 INCH TO 24 INCH |
| Material | MS |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Head Type | Round |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Material | Ms |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | CS |
| Elbow Bend Angle | 180 degree |
| Elbow Type | Short Radius |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Schedule | Sch 40 |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | MS |
| Elbow Bend Angle | 45 degree |
| Elbow Type | Short Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Schedule | Sch 40 |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Size | 1/2 inch |
| Head Type | Round |
| Material | CS |
| Shape | Round |
| Thickness | 1 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 63 / Kg Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Single Piece Length | 18 meter |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment Mode | Online/Offline |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | CS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Schedule | Sch 40 |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 390 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Schedule | Sch 20 |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Thickness | 1 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | 7304 |
| Material | seamless |
| Size | 1 inch to 5 inch |
| Usage/Application | Hydraulic Pipe |
| Connection Type | male & female |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Shape | Round |
| Material | MS |
| Thickness | 1 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Reducer Type | Concentric |
| End Connection Type | Buttweld |
| Surface Finish | Anodized |
| Size | 3/4 X 1/2 inch |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Material | CS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Short Radius |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Gas Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | CS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Bend Angle | 90 degree |
| Nominal Size | 1/2 inch |
| Product Type | Long Radius |
| Schedule | Sch 20 |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Thickness | 1 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Size | 2" |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Material | CS |
| Thickness | 1 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Size | 3 |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Shape | Round |
| Material | CS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Iliyas Ahamad (CEO)
Siemens Metal And Tubes
A/6, Azad Nagar, Mira Bhayandar Road, Mira Bhayandar
Bhayander East, Thane - 401105, Maharashtra, India