Manufacturer of a wide range of products which include mild steel pipe end cap, ms end cap, astm a234 wpb pipe bend, ms pipe fittings, ms reducing tee and carbon steel fittings.
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 to 24 inch |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Head Type | Round |
| Color | GI & Black |
| Diameter | 141.3 MM TO 609.6 MM |
| Brand | Forge |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Get Latest Price
| Size | 25 mm |
| Head Type | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Size | 1/2 inch |
| Bend Radius | 1.5D |
| Bend Angle | 180 degree |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Shape | Round |
| Material | MS |
| Thickness | 1 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Size | 1/2 inch |
| Material | MS |
| End Connection Type | Buttweld |
| Schedule | Sch 20 |
| Type of Tee | Straight |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Shape | Round |
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 1/2 inch |
| Bend Radius | 1.5D |
| Bend Angle | 180 degree |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 370 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | MS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 390 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Size | 1/2 inch |
| Bend Radius | 1.5D |
| Bend Angle | 180 degree |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | 7406 |
| Material | Carbon Steel |
| Size | 24 inch |
| Connection Type | Male |
| Thread Size | Black/GI |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Stainless Steel |
| Size | 2 inch |
| Connection Type | Female |
| Shape | Curve |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Size | 3" |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Shape | Round |
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 1 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection Type | Welded |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | MS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Short Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | CS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 390 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Material | Cast Iron |
| Type of Tee | Straight |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Technics | Forged |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1900 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection Type | Welded |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Reducer Type | Concentric |
| End Connection Type | Buttweld |
| Schedule | Sch 10 |
| Size | 3/4 X 1/2 inch |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Size | 2 inch |
| Material | MS |
| Bend Radius | Long Bend |
| Bend Angle | 90 degree |
| Thickness | 3.91 |
| Grade | 7304 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Size | 3/4 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection Type | Welded |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 3/4 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection Type | Welded |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Size | 1/2 inch |
| Material | SS |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 2 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection Type | Female |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Hydraulic Pipe |
| Connection Type | Welded |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Brand | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Connection Type | Welded |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Iliyas Ahamad (CEO)
Siemens Metal And Tubes
A/6, Azad Nagar, Mira Bhayandar Road, Mira Bhayandar
Bhayander East, Thane - 401105, Maharashtra, India